Může se hodit

budeme se snažit Vám přiblížit

Jaká vína jsou vhodná k jídlu

najdete v dokumentu, který je volně ke stažení.

Vhodné víno.docx (599,1 kB)

 


Některé druhy káv

Caffé Corretto
Mléko a šlehačka se dobře snáší s espressem. Alkohol také! Při tradičním Correte se do espressa naleje trochu Grappy. Namísto Grappy můžeme použít i Cognac, Whisky, Amaretto, anebo Sambucca. Pro Coretto platí zásada: ne příliš mnoho „dobrého“, nebo „utopíme“ vlastní chuť espressa. Corretto je vynikajícím doplňkem dobrého obědu.

Caffé Macchiatto
Macchiatto je menší bratr cappuccina a asi nejvznešenější způsob pití mléčné kávy. Malý šálek na espresso se do poloviny naplní espressem a druhá polovina se doplní napěněným mlékem. Macchiatto je především v severovýchodní časti Itálie oblíbené pro svoji silnou sametovou chuť.

Espresso
Espresso se připravuje do malých předhřátých šálků ze 6-7 g kávy a 30-50 ml vody. Kvalitní espresso připravené v espresso/kávovaru má oříškově - hnědou krémovou pěnu.

Cappuccino
Pravé cappuccino se skládá z espressa připraveného v espresso/kávovaru a napěněného mléka. Šálek naplníme do poloviny espressom a potom nalejeme navrch mléčnou pěnu. Na mléčnou pěnu můžeme nasypat špetku kakaa, nebo škořice. V Itálii je cappuccino oblíbený nápoj ke snídani.

Ristretto
Čím déle na jih, tím méně vody se pro jeho přípravu používá. Ristretto se připravuje z poloviční dávky vody jako espresso, ale ze stejného množství mleté kávy. Proto má Ristretto tak aromatickou chuť.

Caffé Latte
Caffé Latte je italská varianta mléčné kávy. Základem pro Caffé Latte je vždy espresso na které se naleje horké mléko s trochou mléčné pěny. Caffé Latte se podává do vysokého skleněného poháru.

LUNGO
Lungo je prodloužené espresso. Při stejném množství kávy se do šálku napustí více vody.

Kaffe Creme
Oblíbená specialita ze švýcarska. Jeho název pochází z krémové pěny, která tuto kávu pokrývá. Připravuje se podobně, jako espresso, ale s větším množstvím vody. Nejlépe Kaffe Creme chutná ze světlejší pražené kávy.
 


Kontakt

Vinárna Kafka

Kafkova 25/545
Praha 6
160 00


773667282